Вчитель початкових класів

Вчитель початкових класів
Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер. Початкова школа - своєрідна перша нота шкільного життя Що може буть дорожче, ніж дитя, Якого любиш ти до забуття? Але піднять його на власні ноги - для цього треба все життя

середа, 6 травня 2020 р.

06.05 Літературне читання


Тема. Іван Світличний "Безконечник", "Слухала Лисичка Солов я"





Українська мова 

Тема. Змінювання дієслів за часами
Мета: вдосконалювати вміння учнів розпізнавати час дієслів, вживати дієслова в різних часових формах; розвивати зв’язне мовлення школярів, вміння аналізувати, узагальнювати; виховувати працелюбність.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань
1. Каліграфічна хвилинка
Жж вж кж жх
Жоржини, вежа, кожух.
Жайворонок в небі в’ється,
Ясне сонечко сміється.
— Підкресліть дієслова, визначте їх час. Поясніть, як ви це робите.
— Зробіть повний звуковий аналіз слова в’ється.
— Поділіть слово ясне на склади для переносу.
2. Словникова робота
Кипіти — нагрівшись до 100 градусів, випускати пару (про посудину з рідиною), клекотіти, вирувати, пінитися під час нагрівання, випускаючи гарячу пару (про рідину).
— Складіть речення зі словом кипіти.
3. Перевірка домашнього завдання (вправа 422, с. 168–169)
Гра «Дуель»
Учні одне одному загадують підготовлені вдома загадки про пташок.
IІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми, мети уроку
— Яку частину мови ми вивчаємо?
— Скільки часів має дієслово?
На сьогоднішньому уроці ми вдосконалюватимемо свої вміння визначати час дієслів.
IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Самостійна робота з наступною самоперевіркою з дошки (вправа 423, с. 169)
— Прочитайте текст. Доберіть до нього заголовок.
— Випишіть дієслова з префіксами. Позначте префікси. У якому часі вжиті виписані вами дієслова?
2. Міркуймо (вправа 424, с. 169)
— Вилучте «зайве» слово. Відповідь обґрунтуйте.
Біжить — теперішній час, решта дієслів — минулий.
Кипіння — іменник, решта — дієслова.
Намалюю — дієслово майбутнього часу, решта — теперішнього.
Стрибок — іменник, решта — дієслова.
— Випишіть тільки дієслова теперішнього часу.
3. Робота в парі (вправа 425, с. 169)
— Прочитайте запис. Користуючись довідкою, вставте на місці крапок дієслова в потрібній часовій формі.
V. Систематизація й узагальнення вивченого матеріалу
1. Гра «Що не так?»
Що не так?
Посадив ведмідь в лісочку
Шість берізок, два дубочки.
Рахувати сам не вмів
І ворону попросив.
Почала вона кувати,
Та не може полічить,
Ану ж ви допоможіть.
Л. Савчук
— Поясніть заголовок.
— Допоможіть вороні полічити дерева.
— Визначте дієслова і їх час.
Фізкультхвилинка
2. Гра «Добери словечко»
— Прочитайте, визначте дієслова, їх час. Знайдіть спільнокореневі слова, виділіть корінь. Поясніть правопис уставлених слів, заголовок.
Від зими до зими
Січень..., лютий...,
Березень..., квітень...,
Травень під ноги... травицю,
Червень... сіно в копиці,
Липень медовий бджілок...,
Серпень чудовий булки...,
Вересень... груші в садочку,
Жовтень... клену сорочку,
Листопад, ... килими,
Грудень... — початок зими.
Ф. Петров
— Як ще можна назвати вірш? Що робить кожен місяць?
Слова для довідок: січе, лютує, плаче, квітує, стелить, складає, чарує, дарує, трусить, гаптує, йде, застеля, надходить.
3. Робота в парі
— Поміняйте місцями абзаци, щоб вийшов текст.
Діти забрали пташеня. Дома вони перев’язали крильце, посадили його в клітку.
Під березою Мар’янка й Дмитрик знайшли совеня з пошкодженим крилом. Воно тужливо пищало.
Незабаром крильце у пташеняти зажило. Діти випустили совенятко на волю.
— Підкресліть у тексті дієслова, визначте час.
VІ. Підсумок уроку
— Що вивчали на сьогоднішньому уроці?
— Які нові знання здобули?
— З яким настроєм закінчуєте урок?
VII. Домашнє завдання
Вправа 426, с. 170.

06.05 Математиматика

Тема Знаходження числа за його частиною. Задачі на знаходження числа за його частиною.

- Сьогодні  продовжимо  знаходити число за його частиною
Ознайомлення з правилом знаходження числа за його частиною - № 1013

Висновок. Щоб знайти частину цілого, потрібно ціле поділити на знаменник.

- Розгляньте малюнок на с. 154 № 1014. Прочитайте пояснення виконання завдання.

Оскільки відома 1/4 відрізка АО, то поділимо його на 4 рівні частини. Так як усі 4 частини рівні, то кожна з них має довжину 9 см. Тоді довжину відрізка АО можна знайти так:                  9 см ■ 4 = 36 см. Отже, довжина відрізка АР дорівнює 36 см.

Висновок. Щоб знайти число за його частиною, потрібно величину заданої частини помножити на знаменник дробу.

Виконання обчислень 1015
- Розмірковуйте так.
Щоб знайти число за його величиною, потрібно величину заданої частини помножити на знаменник дробу, тому ми частину числа 20 множимо на знаменник дробу3 і отримуємо ціле число 60

Самостійна робота - №1016
Задача 1017
№ 1019 виконання практичної роботи 
 Домашнє завдання № 1020

Немає коментарів:

Дописати коментар