Вчитель початкових класів

Вчитель початкових класів
Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер. Початкова школа - своєрідна перша нота шкільного життя Що може буть дорожче, ніж дитя, Якого любиш ти до забуття? Але піднять його на власні ноги - для цього треба все життя

понеділок, 22 лютого 2016 р.

Шануємо бабусю. Володимир Коломієць "Сиве сонечко"

Шануємо бабусю. Володимир Коломієць «Сиве сонечко» Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю Володимира Коломійця, віршем «Сиве сонечко»; удосконалювати навички правильного, свідомого, виразного, читання, розвивати образне сприймання навколишнього світу, словниковий запас, зв язне мовлення; виховувати любов і повагу до старших членів сім’ї. Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, картки. Хід уроку I. Організаційний момент Психологічна настанова Попрацюймо колективно І уважно, і активно! Як годиться для порядку Все повторимо спочатку. II. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання 1. Мозковий штурм. - Як називається вірш, що ми читали на уроці? - Про що в ньому говориться? - Що ви можете розповісти про підкову як символ щастя? - Як потрібно її розмістити, щоб вона приносила щастя? - Хто є автором вірша «На щастя»? 2. «Хто краще?» Конкурс на краще виразне читання Дмитра Павличка «На щастя». 3. Гра «Плутанка» — Складіть «плутанку» слів у прислів’я. • Найбільше щастя в житті – здоров’я. • З щастя та горя скувалася доля. • Щасливий скаче, нещасний плаче. • Справжнє щастя завжди попереду. • Щастя знає, кого шукає. IІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку — Послухайте вірш. Вареники Лада ліпить вареники — помага бабусі. Вареники-стуленики... Тістечко й на вусі! Лада ліпить вареники. Та так- бо вже щиро! Вареники-стуленики з вишнями, із сиром. Лада ліпить вареники, вся в борошні й тісті. Вареники-стуленики,— хто ж їх буде їсти? А їстимуть три подружки: кішка Мурка, курка Кокотушка, ну, а третя — свинка Хрюшка. Їстимуть і проситимуть: — Ще, Ладо, ще! — Який вірш за настроєм? — З яким почуттям автор пише про Ладу? — Автора цього вірша, ви дізнаєтеся, розкодувавши запис на дошці. 3,18,15,18,5,10,16,20 14,18,15,18,16,11,7,26,30 Володимир Коломієць На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з творчістю Володимира Коломійця. ІV. Cприймання й усвідомлення нового матеріалу 1. Слово вчителя. Володимир Родіонович Коломієць народився 2 листопада 1935 року в селі Вовчків Переяслав- Хмельницького району на Київщині в родині учителя. Закінчив Переяслав – Хмельницьку школу, Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка 2. Опрацювання біографічної довідки (с. 120) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями — У якій сім’ї народився Володимир Коломієць? — У якому віці поет склав свій перший вірш? — Які поетичні збірки для дітей видав поет? 3. Опрацювання вірша Володимира Коломійця «Сиве сонечко» 1) Гра «Передбачення». — Прочитайте назву вірша і спробуйте здогадатися, про що в ньому розповідатиметься. - Чи може бути сонечко сивим? Як ви думаєте, про кого буде йти мова на уроці? Який настрій створює сонечко? А кого можна порівняти із сонечком? Подумайте, який настрій ви отримаєте на уроці? А сьогодні тема нашого уроку: "Шануємо бабусю" вірш В.Коломійця «Сиве сонечко» 2) Робота з підручником Виразне читання вірша вчителем. — Чи сподобався вам вірш? — Які почуття він у вас викликав? — Кого поет назвав сивим сонечком? 3) Словникова робота. Читання слів уголос «луною» за вчителем, потім — напівголосно в парі одне одному Ночви уранці дітлахи лежанка ніжаться тупочеться клопочеться лежанці-простяганці зранку-ранечку потягусеньки Довідкове бюро Ночви — довгаста посудина з розширеними доверху стінками для домаш-нього вжитку: виготовлення тіста, прання білизни, купання і т. ін. Лежанка — низька піч у вигляді тапчана для лежання. Фізкультхвилинка 4) Читання вірша учнями в парі одне одному. 5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання. ( Учні зачитують відповіді) - Де знаходяться діти? - Що вони роблять? - Чим у цей час займається бабуся? - Що раптом відчули діти? - Що вони вірішили робити? Характеристика головних героїв - Як почувають себе діти зранку? - Який у них настрій? Із чого це видно? - Якими справами у цей час займається бабуся? Що вона виконує? - Які риси характеру притаманні бабусі? - Як згодом змінилася поведінка дітлахів? - Як ти поводиш себе з бабусею? - На що автор звертає нашу увагу? - Яка головна думка вірша? 6. Робота над структурою вірша. - назвіть рими. 7. Конкурс на краще читання вірша VІ. Підсумок уроку Мікрофон - З чиєю творчістю ми познайомилися сьогодні на уроці? - Як називається вірш, що ми прочитали? - Про кого в ньому розповідається? - Опишіть бабусю. Яка вона? - Що ви можете сказати про дітей? - Як потрібно поводити себе з близькими людьми – мамою, татом, бабусею, дідусем? А тепер давайте кожен від свого серденька візьмемо вогник доброти і подаруємо бабусям. То який настрій ви отримали на уроці. VІІ. Домашнє завдання Виразно читати. Підготувати розповідь про бабусю. Намалювати портрет бабусі