Вчитель початкових класів

Вчитель початкових класів
Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер. Початкова школа - своєрідна перша нота шкільного життя Що може буть дорожче, ніж дитя, Якого любиш ти до забуття? Але піднять його на власні ноги - для цього треба все життя

понеділок, 18 січня 2021 р.

Дистанційне навчання 18.01

 Літературне читання

Тема. Анатолій Григорук “Хочеш бути щасливим, не будь лінивим”.

 Мета. Удосконалювати навички швидкого правильного, виразного читання, розширювати знання школярів про значення праці в житті; учити визначати дійових осіб твору, виділяти основну думку, висловлювати своє ставлення до прочитаного;виховувати любов до праці.

 Повідомлення теми і мети уроку. 

1.Складання прислів’я із розрізних слів 

Х_ч _ш    б _т_   щ _с _л _в _м,   н_     б _дь   л _н _ в_м.


 – Сьогодні ми прочитаємо оповідання, заголовком якого є це прислів’я.

 Як ви вважаєте, про що йтиметься в оповіданні? 

Опрацювання оповідання А. Григорука “Хочеш бути щасливим, не будь лінивим”.

Прочитайте оповідання

— Як звати хлопчика? 

Про що його попросила бабуся?

 Чи виконав її просьбу Дениско? 

Словникова робота. – читання та пояснення слів 

Гречаних      загайна       копітка 

Буряну       абияк недбало 

 

Вправи на розвиток швидкості читання. 

а) Гра “Кидок-засічка”: читання першого абзацу тричі по 30 с. 

б) Гра “Хто так говорив?” Учитель називає слова автора, а діти відшукують у тексті слова героя і читають так, як вказано у творі. “… як підскочить …” (“Ой! Що ви мені підсунули!” ) “… підтакнув тато.” “… з докором сказала …” “… не втримавшись, докинув і своє слово…” “… посміхнулася мама.” “… винувато закліпав очима.” 

Визначення головної думки. — Що висміяв автор у оповіданні? Чи хочете ви бути схожими на Дениска? Чому? 

Підсумок уроку. – Чого навчило вас оповідання?

 – Що ми поповнили з вами на сьогоднішньому уроці? (свої знання)

 ЗНАННЯ – ви всі плідно працювали, вмієте помічати чудове і незвичайне, працю і лінь навколо себе. Здобувайте і надалі знання із мудрих і повчальних оповідань!

Домашнє завдання. Читати та переказувати оповідання

Математика

Тема. Письмове множення чисел, що закінчуються нулями.  

Мета: показати можливі форми запису під час множення чисел, які закінчуються нулями; практикувати розв’язання задач на спільну роботу; вдосконалювати обчислювальні навички, розвивати мислення, увагу, прищеплювати цікавість до математики, виховувати любов до Батьківщини.

 Організаційний момент

         Усміхніться всім навколо: небу, сонцю, добрим людям!

          І тоді обовязково наш урок цікавим буде!

 Девіз: Математику вчити – розум точити. 

-         Для чого потрібно знати математику?

-         Де можуть знадобитися ці знання?

-           Що робимо на уроці?

Лічимо, міркуємо, розв’язуємо, порівнюємо, відповідаємо, граємо, складаємо задачі

-         Так. А зараз запишіть у зошитах «число, онлайн робота»

Усний рахунок

1. Математичний диктант

-         Наша країна багата своєю природою, заповідниками, озерами, горами, памятками, містами і селами

-Математичний диктант допоможе нам дізнатись дещо цікаве про нашу країну.

А) Запишіть числа, які ви почуєте у моїх повідомленнях.

®Довжина кордону України  6500км.

®В Україні 73000річок,  20000 озер.

®Найвища вершина Кримських гір - Роман-Кош – має висоту 1545 м. ®Найвища вершина Карпат – Говерла – 2061м

Перевірте свої записи.

-         Як називаються записані числа?( багатоцифрові)

-         Назвіть найменше (найбільше) число?  (1545, 73000)

-         Які числа є парними? Чому?

-         Які числа є непарними?

-         Які числа є круглими? Чому?

-         Скільки всього десятків, сотень, тисяч, десятків тисяч у першому числі?

Б) Складіть, запишіть та обчисліть вирази.

 • Якщо знайдете добуток чисел 429 і 1000 (429х1000=429000 ) то дізнаєтесь площу Чорного моря (приблизно 429 000 км2)

Якщо збільшити 301 850 у 2 рази  ( 301 800х2=603 600) , то дізнаєтесь приблизну ТЕРИТОРІЮ НАШОЇ ДЕРЖАВИ (603700 км)

 •А якщо обчислите приклад, у якому І множник 13000 і ІІ – 3, то знайдете (13000х3= 39000)   площу Азовського моря, найменшого моря у світі (–39 000км2)

При збільшенні числа  8000 у 3 рази  (8000х3=24000) дізнаєтесь

      територію Карпатських гір ( 24000 км2 ).


Перевірка: Який приклад у вас не записаний?

429х1000=429000         301 850х2=603 700      549х100=54900                                           13000х3= 39000                                                   8000х3=24000

-Що можемо сказати про складені приклади?( множили круглі  числа)

Зверніть увагу на останній приклад


-         Як називаються числа при множенні?

-         Скільки всього тисяч у першому множнику?

Поясніть, як виконали множення?

8000х3=24000

8тис. х3=24 тис.

Так, але не завжди приклади легко розвязувати усно.

 Оголошення теми і мети  уроку  

-         Тема нашого уроку «Письмове множення чисел, що закінчуються нулями. Задача на спільну роботу (підготовча)».

 Сьогодні ми поглибимо знання про  оформлення письмового множення чисел, що закінчуються нулями, (А як називаються такі числа? ), будемо розвязувати задачі . І кожне виконане завдання дасть змогу дізнатись щось цікаве про нашу країну.

 Пояснення нового матеріалу

1.    Пояснення вчителя               

— Давайте спробуємо письмово помножити 43800 на 7.

Другий множник записуємо так, щоб нулі зали­шилися праворуч.

Множимо частину числа без нулів.  

8 помножити на 7, буде 56; 6 пишемо, а 5 запам'ятовуємо; 3 помножити на 7, буде 21 та ще 5, буде 26; 6 пишемо, а 2 запам'ятовуємо. 4 помножити на 7, буде 28 та ще 2, буде 30. Пишемо 0 на місці десятків тисяч, а 3 — на місці сотень тисяч.

Тепер до утвореного числа   приписуємо нулі першого множника.

Отже, добуток 306600.

х43800

       7

306600

Два нулі, які були наприкінці першого множника, залишилися і в кінці добутку. Кажуть, що два нулі зносимо. Тому множники розміщують по-іншому. Другий множник записують так, щоб нулі залишились праворуч

Завдання 607 - обчислити вираз

Завдання 609 

-Ви добре працювали сьогодні на уроці. А тепер я побачу, як гарно засвоїли знання цього уроку.

Тестова робота

1.    .Підкресліть круглі числа

 503 962,   130003,  23400,  980040, 5600032   

2.    Розвяжіть рівняння : 

    х: 4= 22000  (х=2200*4=8800)

а)5500       б)22005      в)88000

3.    Виправ помилки

х 452000                  х 26300                 х 35400

              3                        4                             5

1356000                    105200                   1770

4.    Який вираз є розвязком задачі?

Директор купив у офіс 4 столи по 820 грн, та 8 стільців по 240 грн. Скільки грошей коштує вся покупка?

а)  (820+240)*4 + 8       б)  820+4+240+8     в) 820*4 + 240*8    

Домашнє завдання №614

Українська мова

 

 


 
































  

Немає коментарів:

Дописати коментар