Вчитель початкових класів

Вчитель початкових класів
Мелодія починається з першої ноти, саме вона визначає її характер. Початкова школа - своєрідна перша нота шкільного життя Що може буть дорожче, ніж дитя, Якого любиш ти до забуття? Але піднять його на власні ноги - для цього треба все життя

четвер, 8 квітня 2021 р.

 08.04

Чорне море
Мета:
розповісти учням про Чорне море; розвивати мислення, комунікативні навички; виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Відповіді на запитання для повторення з рубрики «Перевір себе»

2. Тестування
1. Місце, де починається річка, називається:
а) притокою;
б) руслом;
в) витоком.
2. Заглиблення, яким тече річка, називається:
а) гирлом;
б) руслом;
в) притокою.
3. Частиною океану є:
а) річка;
б) озеро;
в) море.
4. Які річки протікають територією України?
а) Нева;
б) Дністер;
в) Дніпро.
5. Які водойми називають штучними?
а) Водосховище;
б) озеро;
в) море.
6. Морська вода непридатна для пиття, тому що:
а) вона холодна;
б) у ній розчинено багато солей;
в) вона брудна.
Перевірка роботи в парах за ключем.
Ключ: 1в; 2б; 3в; 4б-в; 5а; 6б.
Правильна відповідь оцінюється двома балами.
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про Чорне море.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Розповідь учителя
— На півдні Україну омиває Чорне море, на південному заході — Азовське. Чорне море — одне із найсвоєрідніших і найцікавіших водойм земної кулі.

На відміну від більшості морів, його водна товща складається з двох дуже різних шарів: тонкого поверхневого шару, населеного рослинами і тваринами, та потужного глибинного шару, позбавленого життя. Солоність води із глибиною збільшується, а починаючи з 150 м з’являються сліди сірководню, тоді
як вміст кисню різко зменшується, а із зростанням глибини зовсім зникає.

Середня глибина моря становить 1 256 м, а найбільша — 2 245 м. Верхній шар води Чорного моря багатий на рибу. Її тут налічується близько 180 видів.
2. Робота за підручником (с. 119–124)
Вправа «Мікрофон»

Працюють за завданнями підручника на с. 120–121.
— Що таке острів?
— Які найбільші острови Чорного моря ви знаєте?
— Що таке півострів?
— Який півострів Чорного моря найбільший?
— Розкажіть про рослинний світ Чорного моря.
— За малюнком 109 розкажіть про різноманітність тваринного світу Чорного моря.
— Яких птахів Чорноморського узбережжя ви знаєте?
— Що загрожує Чорному морю?
— Як охороняють живу природу Чорного моря?
— Розкажіть, про що ви прочитали у «Бібліотечці природодослідника».
— Прочитайте і запам’ятайте висновки на с. 124.
— Якими словами ви збагатили на уроці свій словник?
3. Фізкультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Цікаво знати!
— Усе, що довго пролежить на дні Чорного моря, через деякий час чорніє. Це відбувається тому, що у придонній товщі води міститься сірководень — газ із неприємним запахом. Він і забарвлює всі предмети у чорний колір. Чорне море у північно-західній частині синьо-бузкове, у центральній і східній — зеленувато-синє. Там, де впадають річки, вода майже жовта.
2. Загадки-жарти

·        Що стоїть посеред річки? (Літера «ч»)

·        Озеро й болото, що між ними? (Літера «й»)

·        Де вода стоїть ставком? (У склянці)

·        У чому не можна провертіти дірку? (У воді)

·        З якого крана не набереш води? (З підйомного)

·        У яку бочку не можна налити води? (У повну)

·        Хто може вийти сухим із води? (Качка і гуска)

·        Чи можна носити воду в решеті? (Так, якщо під нього підставити посуд.)

·        До країни знань ішов мандрівник і зустрів цікаві складники: поєднались
префікс і числівник та зробилися назвою річки. Яка це назва? (Прип’ять)

3. Гра «П’ять речень»
Учні в п’яти реченнях формулюють засвоєні на уроці знання.
VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового ви дізналися на уроці?
VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Підручник (с. 119–124).

Українська мова 

 

Тема: Змінювання дієслів за часами.

Мета: повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова; закріпити вміння визначати час дієслова у реченнях, тексті; розвивати творчу уяву, мовне чуття, фонематичний слух, зв’язне мовлення, пізнавальний інтерес, вміння давати правильні та повні відповіді на поставлені запитання; розширювати лексичний запас учнів; виховувати почуття любові до рідної мови, інтерес до її вивчення.


- Сьогодні на уроці ми продовжимо поповнювати наші знання про частину мови дієслово, а саме – будемо  визначати час дієслів.

Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку. Я очікую, що ви:

ü пригадаєте, що вже знаєте про дієслово;

ü доведете, що вмієте розпізнавати часові форми дієслів та правильно вимовляти і записувати їх;

ü точно і красиво висловлюватимете свої міркування;

ü будете злагоджено працювати групах;

ü зумієте переконати, що любите і хочете ще більше дізнатися про рідну мову.

 Актуалізація опорних знань учнів.

1. Повторення вивченого про дієслово.

Гра «Скринька скарбів».

-Що таке дієслово?

-На які питання відповідають дієслова?

-Яким членом речення найчастіше буває дієслово?

-Що знаєте про неозначену форму дієслова?

-Як пишеться не з дієсловами?

 

2. «Лабораторія здоров’я»

Відкриваємо нашу «Лабораторію здоров’я».

Перед тим, як  працювати в зошитах, «розігріємо» пальчики.

 

3. Каліграфічна хвилинка.

Завдання: прочитати вірш, каліграфічно виписати дієслова.

Всім, хто тче, будує, сіє,

Вчить, лікує, хліб пече,

Добре пестить і леліє,

А з недобрим бій веде, -

Тим я дякую усім!

«Здрастуйте», - кажу я всім!


1.Вступне слово вчителя.

- Діти, а чи хочете ви ще більше дізнатися про дієслово?  То ж вирушаймо в Країну знань!


3.Гімнастика для очей.

Кажуть очі, що втомились,

Бо багато надивились.

Я очам допоможу –

Вліво, вправо поводжу,

Потім проведу по колу –

Будуть очі всі здорові.

Полетів метелик вгору,

Полетів метелик вниз.

Клас він облетів по колу,

Сів на парту, сів на ніс.

В інший бік летів по колу,

Сів на квітку на стіні,

Й полетів він геть від нас.

Хай літає він на волі,

До уроку нам вже час!

 

4.Робота в «Довідковому бюро».

- Попрацюємо з підручниками (с.143-145).

-Що сказано про часи дієслів?

 

V. Творчі завдання.

Робота в зошитах. Вправа 283.

Завдання: розподілити дієслова за часами.

Гріє, пливтиме, кусався, біжить, читатимуть, малювала, росте, буде шукати, стелиться, піде, гойдав, думало.

 

VІІІ.Підсумок уроку.

 -Ви всі молодці! На уроці плідно працювали, витратили масу енергії, досягнули немалих результатів. Пропоную пограти гру «Закінчіть речення».

1. Мені було цікаво…

2. Ми сьогодні розібралися в…

3. Я сьогодні зрозумів…

4. Мені було важко…

5. Завтра на уроці я хочу…

-Чи збулися ваші очікування уроку? 

  

ІХ. Домашнє завдання.

с.144 – вивчити правило,  вправа 284, 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар