Вчитель початкових класів
понеділок, 22 лютого 2016 р.
Шануємо бабусю. Володимир Коломієць "Сиве сонечко"
Шануємо бабусю. Володимир Коломієць «Сиве сонечко»
Мета: ознайомити учнів із життям і творчістю Володимира Коломійця, віршем «Сиве сонечко»; удосконалювати навички правильного, свідомого, виразного, читання, розвивати образне сприймання навколишнього світу, словниковий запас, зв язне мовлення; виховувати любов і повагу до старших членів сім’ї.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, картки.
Хід уроку
I. Організаційний момент
Психологічна настанова
Попрацюймо колективно
І уважно, і активно!
Як годиться для порядку
Все повторимо спочатку.
II. Актуалізація опорних знань учнів.
Перевірка домашнього завдання
1. Мозковий штурм.
- Як називається вірш, що ми читали на уроці?
- Про що в ньому говориться?
- Що ви можете розповісти про підкову як символ щастя?
- Як потрібно її розмістити, щоб вона приносила щастя?
- Хто є автором вірша «На щастя»?
2. «Хто краще?»
Конкурс на краще виразне читання Дмитра Павличка «На щастя».
3. Гра «Плутанка»
— Складіть «плутанку» слів у прислів’я.
• Найбільше щастя в житті – здоров’я.
• З щастя та горя скувалася доля.
• Щасливий скаче, нещасний плаче.
• Справжнє щастя завжди попереду.
• Щастя знає, кого шукає.
IІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми і мети уроку
— Послухайте вірш.
Вареники
Лада ліпить вареники —
помага бабусі.
Вареники-стуленики...
Тістечко й на вусі!
Лада ліпить вареники.
Та так- бо вже щиро!
Вареники-стуленики
з вишнями, із сиром.
Лада ліпить вареники,
вся в борошні й тісті.
Вареники-стуленики,—
хто ж їх буде їсти?
А їстимуть три подружки:
кішка Мурка,
курка Кокотушка,
ну, а третя —
свинка Хрюшка.
Їстимуть і проситимуть:
— Ще, Ладо, ще!
— Який вірш за настроєм?
— З яким почуттям автор пише про Ладу?
— Автора цього вірша, ви дізнаєтеся, розкодувавши запис на дошці.
3,18,15,18,5,10,16,20 14,18,15,18,16,11,7,26,30
Володимир Коломієць
На сьогоднішньому уроці ми познайомимося з творчістю Володимира Коломійця.
ІV. Cприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Слово вчителя.
Володимир Родіонович Коломієць народився 2 листопада 1935 року в селі Вовчків Переяслав- Хмельницького району на Київщині в родині учителя. Закінчив Переяслав – Хмельницьку школу, Київський державний університет імені Т.Г. Шевченка
2. Опрацювання біографічної довідки (с. 120)
Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання тексту учнями
— У якій сім’ї народився Володимир Коломієць?
— У якому віці поет склав свій перший вірш?
— Які поетичні збірки для дітей видав поет?
3. Опрацювання вірша Володимира Коломійця «Сиве сонечко»
1) Гра «Передбачення».
— Прочитайте назву вірша і спробуйте здогадатися, про що в ньому розповідатиметься.
- Чи може бути сонечко сивим?
Як ви думаєте, про кого буде йти мова на уроці?
Який настрій створює сонечко?
А кого можна порівняти із сонечком?
Подумайте, який настрій ви отримаєте на уроці?
А сьогодні тема нашого уроку: "Шануємо бабусю" вірш В.Коломійця «Сиве сонечко»
2) Робота з підручником
Виразне читання вірша вчителем.
— Чи сподобався вам вірш?
— Які почуття він у вас викликав?
— Кого поет назвав сивим сонечком?
3) Словникова робота.
Читання слів уголос «луною» за вчителем, потім — напівголосно в парі одне одному
Ночви уранці
дітлахи лежанка
ніжаться тупочеться
клопочеться
лежанці-простяганці
зранку-ранечку потягусеньки
Довідкове бюро
Ночви — довгаста посудина з розширеними доверху стінками для домаш-нього вжитку: виготовлення тіста, прання білизни, купання і т. ін.
Лежанка — низька піч у вигляді тапчана для лежання.
Фізкультхвилинка
4) Читання вірша учнями в парі одне одному.
5) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
( Учні зачитують відповіді)
- Де знаходяться діти?
- Що вони роблять?
- Чим у цей час займається бабуся?
- Що раптом відчули діти?
- Що вони вірішили робити?
Характеристика головних героїв
- Як почувають себе діти зранку?
- Який у них настрій? Із чого це видно?
- Якими справами у цей час займається бабуся? Що вона виконує?
- Які риси характеру притаманні бабусі?
- Як згодом змінилася поведінка дітлахів?
- Як ти поводиш себе з бабусею?
- На що автор звертає нашу увагу?
- Яка головна думка вірша?
6. Робота над структурою вірша.
- назвіть рими.
7. Конкурс на краще читання вірша
VІ. Підсумок уроку
Мікрофон
- З чиєю творчістю ми познайомилися сьогодні на уроці?
- Як називається вірш, що ми прочитали?
- Про кого в ньому розповідається?
- Опишіть бабусю. Яка вона?
- Що ви можете сказати про дітей?
- Як потрібно поводити себе з близькими людьми – мамою, татом, бабусею, дідусем?
А тепер давайте кожен від свого серденька візьмемо вогник доброти і подаруємо бабусям.
То який настрій ви отримали на уроці.
VІІ. Домашнє завдання
Виразно читати.
Підготувати розповідь про бабусю.
Намалювати портрет бабусі
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар